Depilacja laserowa

Depilacja laserowa uznawana jest za jeden z najskuteczniejszych sposobów, który pozwala na pozbycie się nadmiernego owłosienia z różnych części ciała. Zabieg ten jest alternatywą dla tradycyjnej, mechanicznej depilacji. Przeprowadza się go przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu, generującego wiązkę światła. W naszym Studiu Kosmetyki Laserowej Beauty Laser wykorzystujemy innowacyjny i najszybszy laser diodowy LightSheer Duet. Podstawą działania tego urządzenia jest usuwanie cebulki włosa wraz z korzeniami przy wykorzystaniu światła laserowego, które ma zdolność rozbijania komórek odżywczych włosa. Zabieg ten zapobiega ponownej regeneracji i odrastaniu włosów. Aby był on w pełni skuteczny, należy przeprowadzić na co najmniej 3 serie.

depilacja_laserowa_head
beauty laser

Depilacja laserem diodowym LightSheer Duet

Depilacja laserowa uznawana jest za jeden z najskuteczniejszych sposobów, który pozwala na pozbycie się nadmiernego owłosienia z różnych części ciała. Zabieg ten jest alternatywą dla tradycyjnej, mechanicznej depilacji. Przeprowadza się go przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu, generującego wiązkę światła. W naszym Studiu Kosmetyki Laserowej Beauty Laser wykorzystujemy innowacyjny i najszybszy laser diodowy LightSheer Duet. Podstawą działania tego urządzenia jest usuwanie cebulki włosa wraz z korzeniami przy wykorzystaniu światła laserowego, które ma zdolność rozbijania komórek odżywczych włosa. Zabieg ten zapobiega ponownej regeneracji i odrastaniu włosów. Aby był on w pełni skuteczny, należy przeprowadzić na co najmniej 3 serie, zazwyczaj 5-6 serii.

depilacja_laserowa

Depilacja laserowa - zalety

 • Jest zabiegiem szybkim – cały proces trwa zaledwie kilkanaście minut.
 • Zapewnia spektakularne i trwałe efekty – przeprowadzenie serii kilku zabiegów pozwala na całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia z nóg, pach, okolic bikini i innych części ciała.
 • Jest zabiegiem komfortowym – depilacja laserowa nie powoduje bólu. Podczas
  zabiegu pacjent może odczuwać jedynie lekkie ukłucia.
 • Pozwala na oszczędność pieniędzy – po usuwaniu włosów laserem nie trzeba
  wydawać pieniędzy na inne, mechaniczne depilacje, a także na produkty do
  golenia lub do depilowania.

technologia ( Laser Diodowy LightSheer Duet )

Laser diodowy LightSheer Duet jest uznawany za najszybsze i najskuteczniejsze urządzenie całej serii LightSheer. Zasada działania lasera jest bardzo prosta. Wiązka światła pochłaniana jest przez melaninę, czyli barwnik, który znajduje się we włosie. Melanina podgrzewa się, dzięki czemu mieszek włosowy zostaje trwale uszkodzony.
Każda skóra reaguje na depilację laserem w sposób indywidualny. Może wystąpić rumień lub obrzęk okołomieszkowy, niewielkie strupki czy też drobne przebarwienia – ustępują one wszystkie po kilku-kilkunastu godzinach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą się utrzymywać do kilku tygodni. Aby permanentnie pozbyć się niepożądanego owłosienia należy wykonać co najmniej 3 zabiegi depilacji laserowej Jednakże ostateczna liczba zabiegów jest zależna od indywidualnych oczekiwań i skłonności do występowania nadmiernego owłosienia szczególnie u osób z zaburzeniami endokrynologicznymi. Podstawą działania lasera jest niszczenie włosa za pomocą światła laserowego, które niszczy komórki odżywcze włosa (znajdujące się w mieszku włosowym) i tym samym zapobiega ponownej jego regeneracji i odrastaniu. Najmocniejszy i najnowocześniejszy obecnie LightSheer Duet umożliwia całkowite zlikwidowanie niechcianych włosów dzięki zastosowaniu zespołu diod o najwyższej osiągalnej mocy oraz systemowi zasysania skóry Vacum. Jako źródła światła używana jest matryca diod o bardzo wysokiej mocy 1600-2900W i długości fali 800 nm ( dla człowieka całkowicie bezpieczna dawka wynosi od 700 do 1000nm). Przenika ona do 2 mm w głąb skóry ,tak więc działa tylko powierzchniowo, nie wpływając tym samym na funkcje organizmu. Duża moc oraz odpowiednio długi czas trwania impulsu, sprawiają, że depilacja jest trwała. Zjawiskiem, które ma kluczowy wpływ na zabieg depilacji laserowej jest cykl wzrostu włosa. Urządzenia laserowe usuwają skutecznie tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Należy jednak dodać, że nie wszystkie rosną równocześnie. Dlatego też, zabiegi wykonuje się w seriach, a odstępy pomiędzy konkretnymi zabiegami to czas, podczas którego pozostała część włosów znajdzie się w odpowiedniej fazie. Każdy włos przechodzi w ciągu swojego „życia” przez tzw. 3 fazy wzrostu:


1. Faza wzrostu (anagen) – faza wzrostu włosa (są to włosy widoczne na skórze i właśnie one reagują na światło lasera), gdzie trzon bardzo ściśle tkwi w mieszku włosowym, następują intensywne podziały komórkowe i włos rośnie; Ta faza jest idealna do wykonania zabiegu.
2. Faza przejściowa (katagen) – faza uśpienia, w której włos przestaje rosnąć (ma różny
okres trwania 3-8 tyg.), włos tkwi w mieszku włosowym, ale następuje zerwanie połączenia między jego trzonem a macierzą mieszka włosowego .Następuje zatrzymanie procesów wzrastania zachodzących we włosie.
3. Faza spoczynku (telogen) – faza, w której włos nadal pozostaje zakotwiczony w mieszku włosowym, ale już powoli wysuwa się i wypada. Równocześnie zaczyna tworzyć się nowy włos.

przygotowania do zabiegu depilacji laserowej ( Ponad Tydzień Przed )

 • 6 miesięcy przed zabiegiem należy zakończyć kurację doustną retinoidami (np. Izotek, Roaccutane)
 • 1 miesiąc przed zabiegiem nie należy wyrywać włosów (wosk, depilator, pęseta)
 • na ok. 4 tyg. przed każdym zabiegiem nie stosujemy kremów, maści z zawartością retinoidów np. Izotrexin, Differin. Retin A, wit. C. oraz kwasów owocowych, retinolem w miejscu zabiegu
 • 2 tyg. zabiegiem należy odstawić leki światłouwrażliwiające (antybiotyki, antydepresanty) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, pokrzywa, herbatka typu Figura oraz Wit.C, A, E, D, GRIPEX, FERVEX itp.
 • 4-6 tyg.– tyle wynosi minimalna przerwa po opalaniu się na słońcu bądź w solarium, w przypadku uzyskania opalenizny w wyniku stosowania samoopalaczy depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu

przygotowania do zabiegu depilacji laserowej ( Tydzień Przed )

 • Tydzień przed zabiegiem, w miejscu zabiegu, nie stosujemy peelingów i innych preparatów złuszczających naskórek oraz kremów depilujących
 • w przypadku skóry suchej, podrażnionej, zalecane jest stosowanie preparatów nawilżających do dnia poprzedzającego zabieg

przygotowania do zabiegu depilacji laserowej ( Dzień Przed )

 • dzień przed zabiegiem należy dokładnie ogolić maszynką jednorazową miejsce zabiegu (uważając na podrażnienie skóry). Przed pierwszym zabiegiem zalecamy pozostawienie małej powierzchni (maks. 1cm2) z nieogolonym włosem w celu określenia barwy włosa
 • bezpośrednio przed zabiegiem skóra musi być czysta, niczym nie posmarowana. Na zabieg należy przyjść bez wcześniejszego użycia balsamów nawilżających, antyperspirantów itp.

Przeciwwskazania Do Zabiegu depilacji laserowej

 • Ciąża, karmienie piersią
 • nowotwory (przebyte – po konsultacji lekarskiej)
 • bielactwo, łuszczyca, epilepsja, bliznowce
 • infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu
 • skłonność do przebarwień, obecność znamion barwnikowych
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi (antykoagulantów)
 • włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu stanowią przeciwwskazanie z uwagi na brak melaniny lub małą skuteczność zabiegu

O zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest obecnie najskuteczniejszym sposobem pozbycia się niechcianego owłosienia niemal z każdej partii ciała, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Wśród laserów do depilacji niekwestionowanym liderem od lat jest laser diodowy Lightsheer Duet, amerykańskiej firmy Lumenis, gwarantujący najwyższą jakość, skuteczność i bezpieczeństwo.
Przed Pierwszym zabiegiem wypełniamy ankietę przedzabiegową, przeprowadzamy wywiad oraz kwalifikację do zabiegu. Przeprowadzamy próbę laserową (BEZPŁATNIE), żeby zobaczyć w jaki sposób Twoja skóra reaguje na wiązkę lasera. W przypadku braku przeciwwskazań, wykonujemy zabieg depilacji laserowej. Efekt gładkiej skóry, czyli trwałe usunięcie włosków uzyskujemy już po pierwszym zabiegu. Laser redukuje nawet do 30% owłosienia podczas jednej sesji, a po przeprowadzeniu całej serii zabiegów ok. 95% włosków ciemnych (pozostałe to włoski jasne, delikatne, niewidoczne). Laser działa tylko powierzchownie, nie wpływając na funkcje organizmu. Emituje łagodną wiązkę promieni, przenikającą przez skórę do mieszka włosowego, niszcząc bezpowrotnie cebulkę włosa. A ponieważ działa tylko na włoski będące w aktywnej fazie wzrostu (anagen) zabiegi należy powtarzać, min. 3-4 razy w odstępach co ok. 4-8 tygodni (zgodnie z cyklem wzrostu włosa, w zależności od depilowanej partii ciała).
Depilacja laserowa pach czy depilacja bikini należy do najbardziej popularnych zabiegów wśród naszych Pacjentów. Jest to podyktowane nie tylko wygodą codziennego życia, ale głównie estetyką i higieną. Zabiegi depilacji laserowej są szybkie i komfortowe, nie powodują uszkodzeń skóry, są zupełnie bezinwazyjne. Laserowa depilacja pach, nóg czy bikini jest idealnym rozwiązaniem szczególnie wtedy, gdy włoski są ciemne i grube, szybko odrastają, a częste golenie maszynką powoduje mocne podrażnienia skóry, zapalenie mieszka włosowego, wrastanie włosków. Najważniejszą jednak zaletą depilacji laserowej jest fakt, iż jest to depilacja trwała – włoski raz usunięte nigdy już nie odrosną!

Po zabiegu depilacji laserowej ( do tygodnia po zabiegu )

 • naturalnym objawem po zabiegu jest zaczerwienienie, czasowy obrzęk depilowanego obszaru, który ustępuje po kilku godzinach, do 2-3 dni
 • w dniu zabiegu należy unikać gorących kąpieli
 • do 3-4 dni po zabiegu należy zrezygnować z basenu, sauny
 • do 4 dni po zabiegu nie należy podrażniać skóry preparatami z zawartością alkoholu, spirytusu (po depilacji pach można stosować antyperspirant bezalkoholowy)

Po zabiegu depilacji laserowej ( ponad tydzień po zabiegu )

 • około 2 tygodnie po zabiegu nie stosujemy peelingu ani zabiegów złuszczających
 • 2-3 tygodnie po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz opalania, odsłonięte partie ciała poddawane zabiegowi chronimy kremem z filtrem SPF min. 30
 • nie wyrywać włosów przez minimum 6 tygodni (twarz minimum 4 tygodnie) – dopuszczalna depilacja maszynką do golenia
 • kolejne zabiegi należy wykonywać w odstępach średnio co 6-8 tygodni, a w przypadku twarzy co 4-6 tygodni
depilacja_bikini

Depilacja bikini

depilacja_nog

Depilacja Nóg

depilacja_twarzy

Depilacja Twarzy