mezoterapia_iglowa

DERMO PEN Q1

Mezoterapia
Mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa – to bardzo skuteczna i bezpieczna metoda stosowana do poprawy jakości i wyglądu naszej skóry. Łączy w sobie elementy medycyny estetycznej i kosmetologii.

Jest najnowocześniejszą oraz najskuteczniejszą metodą natychmiastowego dostarczenia skórze niezbędnych składników do jej samoistnej odnowy (kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy).

Mezoterapia mikroigłowa w Gdynii

Zabieg mezoterapii mikroigłowej wykonujemy za pomocą urządzenia Dermo Pen Q1 – nagrodzonego prestiżową nagrodą jako najlepsze urządzenie do mikronakłuwania skóry, zapewniające bezbolesne i bezpieczne rozwiązanie anty-aging. Dzięki technologii pulsujących igieł Dermo Pen Q1 jest znacznie bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotychczas metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry. Podstawą w urządzeniu są wymienne kartridże, dzięki czemu zabieg jest w 100% sterylny. Igły wykonane są z molibdenu, najbardziej zaawansowanego materiału służącego do produkcji narzędzi chirurgicznych. Nie wywołują reakcji alergicznych, są niezwykle cienkie i wytrzymałe, co znacznie poprawia komfort podczas zabiegu.

Mezoterapia mikroigłowa - działanie

Podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej pulsujące sterylne igiełki w kontrolowany sposób uszkadzają skórę poprzez jej nakłuwanie. Mikronakłucia wykonywane podczas zabiegu powodują powstanie kilku tysięcy mikrokanalików, dzięki którym możliwe jest wprowadzenie silnie skoncentrowanych składników odżywczych w głąb skóry. Ich absorpcja wzrasta nawet do 300%. To stymuluje skórę właściwą, prowadzi do tworzenia się nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz do przebudowy skóry, jej regeneracji i odmłodzenia.
Mezoterapia zmusza skórę do intensywnej regeneracji. Dlatego też mikronakłuwanie skóry przynosi długotrwałe i zadziwiające efekty w redukcji zmarszczek, blizn czy odmłodzeniu skóry.

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, ale jest to pożądany efekt świadczący o udanym i efektywnym zabiegu i ustępuje całkowicie w ciągu 1-3 dni. Wykonanie serii zabiegów (4-5 zabiegów w odstępach co ok. 2-4 tygodnie, a w dalszej kuracji zabieg można wykonać 1 raz w miesiącu) skutkuje poprawą zarówno strukturalną jak i funkcjonalną skóry. Najlepszy efekt uzyskuje się w ciągu miesiąca od ostatniego zabiegu w cyklu.

W zabiegu mezoterapii mikroigłowej w zależności od rodzaju cery i potrzeb skóry aplikowane są ampułki o formule przeciwstarzeniowej, nawilżającej, witaminowej.

Doskonałe efekty przynosi zabieg łączący frakcyjne mikronakłuwanie DermoPenem Q1 i głębsze złuszczanie peelingami chemicznymi – głównie TCA. Szczególnie polecamy mezoterapię mikroigłową w połączeniu z innowacyjnym peelingiem medycznym BioRePeel Cl3. Jest to opatentowany peeling o działaniu biostymulującym, rewitalizującym, bez efektu złuszczania. Zabieg jest małoinwazyjny, praktycznie bezbolesny, nie wyłącza z codziennych aktywności. Może być stosowany przez cały rok i bez ograniczeń wiekowych. Daje rewelacyjne rezultaty!

Pytania i odpowiedzi

 • redukcja oznak starzenia, wygładzenie zmarszczek i bruzd
 • odmłodzenie i rewitalizacja skóry
 • zmniejszenie blizn potrądzikowych i po oparzeniach
 • zwiększenie napięcia i elastyczności skóry
 • pogrubienie naskórka i poprawa jego funkcji
 • poprawa mikrokrążenia, głębokie nawilżenie
 • zmniejszenie widoczności porów skóry
 • ciążą i karmienie piersią
 • infekcje wirusowe i bakteryjne, opryszczka
 • stany zapalne, ropne, aktywny trądzik
 • nieunormowana cukrzyca
 • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • skóra naczyniowa z ryzykiem wystąpienia zwłóknień
 • blizny pooperacyjne i po przeszczepach (do 3 m-cy)
 • operacje chirurgiczne w obrębie twarzy (do 6 m-cy)
 • obecność wypełniaczy (do 3 tyg. od zabiegu)
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych (np. aspiryna)
 • terapia roaccutanem lub jego odpowiednikami

Po zabiegu bez problemu można wrócić do codziennych czynności. Ponieważ skóra bezpośrednio po zabiegu jest podrażniona zaleca się stosowanie kremu regenerującego. W przypadku słonecznych dni konieczne jest użycie kremów z filtrem UV 50+. Nie wolno opalać się w solarium i na słońcu oraz nie stosować samoopalaczy przez 2 tygodnie. Nie należy korzystać z basenu i sauny przez 48h.

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem wykonywanym przy użyciu bardzo cienkiej igiełki, przez którą wprowadza się pod skórę rewitalizujący i odmładzający koktajl odżywczy. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się metodę ręczną lub też automatyczną. W przypadku tego drugiego sposobu używa się specjalnego pistoletu, który znacznie ułatwia i przyspiesza pracę kosmetologa. Celem mezoterapii igłowej jest spowolnienie procesów starzenia się skóry oraz głębokie odżywienie jej. Zabieg ten świetnie sprawdza się również do niwelowania cieni pod oczami oraz do redukcji tkanki tłuszczowej.

Mezoterapia mikroigłowa jest innowacyjnym zabiegiem, który wykonywany jest przy użyciu niewielkich rozmiarów pena, wyglądem przypominającego długopis. Do urządzenia montuje się sterylny i jednorazowy kartridż, dzięki któremu można wykonać mikronakłucia i wprowadzić pod skórę koktajl witaminowy oraz silnie regenerujący. W przypadku mezoterapii mikroigłowej najważniejszy jest nie sam preparat, który wprowadzany jest pod skórę, ale liczba i głębokość mikronakłuć. 

Warto wspomnieć, że igiełki w kartridżu nakłuwają skórę nawet do 1300 razy na sekundę. 

Zabieg mezoterapii mikroigłowej przeprowadza się głównie u osób zmagających się z wiotkością skóry, rozszerzonymi porami oraz bliznami. Jego głównym celem jest rewitalizacja starych włókien kolagenowych i elastyny oraz mobilizacja tkanek do tworzenia się nowych włókien. 

Zabieg mezoterapii mikroigłowej może spowodować zaczerwienienie oraz niewielki obrzęk skóry. Uczucie pulsowania oraz lekkiego pieczenia może się utrzymywać przez około dwa dni. Warto w tym czasie nie nakładać makijażu i unikać słońca, gdyż skóra się regeneruje. Po mniej więcej siedmiu dniach od zabiegu skóra jest promienna i wyraźnie zrewitalizowana.

 Zapraszamy serdecznie do umawiania zabiegów mezoterapii mikroigłowej w naszym gabinecie. W przypadku pytań służymy pomocą i doradztwem.