depilacja_nog_oferta

Depilacja laserowa Gdynia

Depilacja
Nóg w Gdyni

Depilacja nóg należy zwykle do jednego z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych wielu kobiet. Tradycyjne metody usuwania zbędnego owłosienia bywają jednak uciążliwe, a niekiedy bolesne. Rozsądniej zatem zdecydować się na skuteczną depilację laserem diodowym LightSheer DUET. Dzięki tej serii zabiegów pozbędziesz się włosków z nóg na stałe bez zbędnego wysiłku. W naszym Studiu Kosmetyki Laserowej Beauty Laser od kilkunastu lat przeprowadzamy profesjonalne zabiegi depilacji laserowej różnych partii ciała. Z naszych usług korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

depilacja laserowa urządzeniem LightSheer DUET - na czym polega

Nowoczesne urządzenie LightSheer DUET emituje łagodną wiązkę światła, która przenika przez skórę do mieszka włosowego, niszcząc bezpowrotnie cebulkę włosa. Warto zaznaczyć, że działa wyłącznie na te włosy, które są obecnie w aktywnej fazie wzrostu, stąd zabieg ten należy powtórzyć parę razy w odstępie kilku tygodni, zazwyczaj co ok. 6-8 tygodni.

Zabieg Depilacji Laserowej - dlaczego warto ​

Depilacja laserowa nóg jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów, dzięki któremu można pozbyć się trwale niechcianego owłosienia i tym samym zaoszczędzić czas i pieniądze. Zabieg ten przyczynia się również do wyeliminowania problemu związanego z podrażnioną skórą. Tradycyjne metody usuwania włosków, np. przy wykorzystaniu maszynki, bardzo często doprowadzają do przesuszenia skóry na nogach i tym samym do tworzenia nieestetycznych śladów.

Do przeprowadzenia zabiegów wykorzystujemy nowoczesny laser diodowy LightSheer DUET, który redukuje aż do 30% zbędnego owłosienia już podczas jednej sesji. Laser działa wyłącznie powierzchownie, wiązka światła nie wnika w głąb skóry, dzięki temu nie oddziałuje w żaden sposób na organizm. Depilacja laserowa nóg jest zatem zabiegiem bezpiecznym.

Depilacja laserowa nóg – dla kogo?

Zabieg ten skierowany jest dla osób, które chcą ułatwić sobie codzienną pielęgnację ciała, trwale pozbyć się z nóg nieestetycznych włosków, a także uniknąć regularnego podrażniania skóry tradycyjną depilacją, a także problemy wrastających włosków.
Zapraszamy serdecznie do umawiania wizyt w naszym Studio Kosmetyki Laserowej Beauty Laser.

Depilacja laserowa nóg – Jak się przygotować?

Depilacja laserowa nóg nowoczesnym laserem LightSheer Duet jest bezpiecznym i  jednym z chętniej wykonywanych zabiegów. Warto jednak pamiętać, że należy się do  niego odpowiednio przygotować.  

Przed planowaną depilacją: 

  • około 6 miesięcy wcześniej należy odstawić doustną kurację retinoidami, 
  • około 6 tygodni przed depilacją trzeba zaprzestać usuwania owłosienia z nóg  przy pomocy wosku, depilatora czy pęsety (w tym czasie włoski można golić  zwykłą maszynką lub przycinać) 
  • około 4 tygodnie przed zabiegiem należy przerwać stosowanie maści, które w  swoim składzie mają retinoidy, 
  • około tydzień przed koniecznie trzeba zrezygnować z picia ziół, takich jak  dziurawiec, bratek, skrzyp, pokrzywa, nagietek, gdyż są one  światłouwrażliwiające, czyli fotoalergiczne. Mogą wywołać na skórze nóg  poparzenia lub spowodować zaczerwienienie, 
  • nie można stosować samoopalaczy. Depilację laserową nóg można  przeprowadzić dopiero wtedy, gdy tego typu opalenizna samoistnie zejdzie, 
  • około 1,5 miesiąca wcześniej należy zrezygnować z opalania oraz korzystania  z solarium. 

Na czym polega depilacja nóg?

Depilacja laserowa nóg przy wykorzystaniu lasera diodowego LightSheer Duet amerykańskiej firmy Lumenis, jest zabiegiem bardzo popularnym. Do nóg przykładana jest głowica urządzenia, która emituje wiązkę światła. Wiązka ta przenika do mieszka włosowego, gdzie pochłaniana jest przez melaninę, tam przetwarzana jest na energię termiczną. W ten sposób włos niszczony jest bezpowrotnie. Proces ten nazywa się fototermolizą selektywnną. Należy pamiętać, że wiązka światła nie dociera do głębokich warstw skórnych, dzięki temu zabieg ten jest bezpieczny dla organizmu.

Aby cebulka włosa rzeczywiście mogła zostać zniszczona, zabieg musi zostać przeprowadzony w fazie anagenu włosa, czyli podczas jego wzrostu. Jest to powód, dla którego należy wykonać serię, czyli około 4-8 zabiegów depilacji laserowej nóg. Dzięki temu każdy z włosków, znajdujący się w tej fazie, może zostać zniszczony. Faza anagenu trwa mniej więcej od 6 do 12 tygodni.