Kobieta podczas peelingu kawitacyjnego

Zabiegi kosmetyczne

Peeling
Kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to zabieg oczyszczający skórę poprzez fale radiowe, wykorzystujący serię drgań o częstotliwości 25.000 Hz. W celu uzyskania zjawiska kawitacji należy wcześniej delikatnie zwilżyć skórę poddaną zabiegowi. Wówczas po przyłożeniu głowicy do skóry ultradźwięki powodują powstanie mikroskopijnych pęcherzyków napełnionych gazem. Wpływ fal ultradźwiękowych powoduje ich pękanie, co przyczynia się do delikatnego złuszczania skóry i odsłonięcie nowych warstw naskórka.

Peeling kawitacyjny to sposób na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Jest przy tym delikatny i nie podrażnia skóry. Ma na celu oczyszczenie skóry, usunięcie resztek kosmetyków, łoju, odświeżenie oraz rozjaśnienie cery. Poza złuszczaniem, wibracje ultradźwiękowe poprawiają też mikrokrążenie i dotleniają skórę.

Peeling Kawitacyjny w Gdynii

Peeling kawitacyjny Gdynia jest doskonałym rozwiązaniem dla potrzeb naszej skóry. Nie powoduje on podrażnień, dzięki czemu doskonale nadaje się do stosowania u tego typu pacjentów, u których nie występują ewentualne skutki uboczne, takie jak ogniska zapalne lub rumień igiełkowy (uczucie pieczenia). Istnieją jednak pewne środki ostrożności; zabieg ten nie może być wykonywany u osób chorych na cukrzycę, ponieważ poziom cukru we krwi może ulec zmianie podczas zabiegu, co może spowodować, że zbyt duża ilość glukozy zgromadzona w mięśniach spowoduje uszkodzenie nerwów.

Pytania i odpowiedzi

  • rozjaśnienie cery
  • usunięcie wągrów i zaskórników
  • pobudzenie odbudowy skóry
  • hamowanie namnażania bakterii
  • dotlenienie i odmłodzenie skóry
  • poprawa gospodarki wodnej skóry
  • działanie ujędrniające, liftingujące

 

Peeling kawitacyjny polega na złuszczeniu martwego naskórka, dzięki czemu skóra odzyskuje witalność, blask oraz swój naturalny kolor. Jest to zabieg uniwersalny, skierowany zarówno dla osób starszych, jak i młodszych, niezależnie od rodzaju cery, gdyż każda skóra potrzebuje raz na jakiś czas oczyszczającego złuszczenia. Zastosowanie peelingu na skórę normalną pozwala natychmiast osiągnąć efekt odświeżenia. Skóra staje się promienna i wygląda dużo młodziej.

Co istotne, peeling kawitacyjny sprawdza się również osobom, zmagającym się z cerą problematyczną. Jest świetnym uzupełnieniem terapii antytrądzikowej zarówno w przypadku trądziku różowatego, jak i pospolitego. Niweluje również wągry oraz zaskórniki. Regularnie zabiegi peelingu kawitacyjnego pozwalają zmniejszyć pory oraz ograniczają wydzielanie się sebum. Dzięki czemu skóra przestaje się świecić.

Peeling kawitacyjny jest również świetnym rozwiązaniem przeznaczonym dla osób ze skórą zmęczoną, szarą i wymagającą regeneracji. Idealnie sprawdzi się zatem osobom, które na co dzień zmagają się ze stresem oraz natłokiem obowiązków.

 

W przypadku skóry grubej, łojotokowej i mocno zanieczyszczonej, ze skłonnością do powstawania porów wymagane jest cotygodniowe poddawanie się kawitacji i skorzystanie z serii co najmniej 6 zabiegów, które warto powtarzać co roku.

Skóra delikatniejsza, mniej zanieczyszczona i wrażliwa nie potrzebuje aż tak intensywnego działania złuszczającego i można zdecydować się na jeden zabieg w odstępie 2-3 tygodni, ale również nie zapominając o konieczności przejścia całej serii, jeżeli chcemy poprawić kondycję skóry na dłużej.

Kawitacja może być stosowana jako samodzielny zabieg lub być wstępem do innych zabiegów.

  • ciąża i laktacja
  • osteoporoza
  • niewydolność krążenia
  • zakrzepowe zapalenie żył
  • metalowe implanty w ciele
  • stymulator serca
  • padaczka, nowotwory
  • choroby tarczycy
  • zakażenia skóry: wirusowe, grzybicze, bakteryjne
  • stany zapalne skóry
  • skłonność do bliznowców
  • trądzik różowaty, ropowiczy
  • terapia Roacutanem (wymagana 6-miesięczna przerwa)

Zabieg ten jest podzielony na kilka etapów. Aby móc go przeprowadzić, należy najpierw dokładnie oczyścić skórę i usunąć z niej makijaż. W tym celu kosmetolog używa dobranych do cery produktów, np. żeli, płynów do demakijażu, toników. Następnie nanosi na cerę odpowiedni produkt lub serum, którego zadaniem jest głębokie odżywienie oraz nawilżenie skóry. Kolejnym krokiem jest peeling kawitacyjny. 

 

Urządzenie, którym wykonywany jest zabieg, wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które powodują wytworzenie się mikropęcherzyków, rozbijających i usuwających stare, zrogowaciałe komórki naskórka.

 

Fale ultradźwiękowe są przekazywane do skóry pacjenta przy wykorzystaniu specjalnej szpatułki, w którą jest wyposażony sprzęt. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny, co więcej, jest również bezbolesny. Po skutecznie i profesjonalnie przeprowadzonym peelingu kawitacyjnym ponownie głęboko nawilża się skórę, za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków.

 

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem szybkim, trwa mniej więcej od 30 do 60 minut. Co więcej, dociera w głębokie obszary skóry i dokładnie ją oczyszcza. Tuż po jego przeprowadzeniu można wrócić do codziennych aktywności.