Sonoforeza
Ultradźwięki
Ultradźwięki są oparte na zastosowaniu fali akustycznej o różnych częstotliwościach. Przekraczają barierę jaką jest płaszcz hydrolipidowy skóry oraz błony komórkowe i wnikają do żywych warstw naskórka, głęboko penetrują tkanki, odprężają mięśnie i skórę. Powodując mikromasaż poprawiają ukrwienie naskórka i regenerację uszkodzonych tkanek. Pozwalają na wprowadzenie substancji aktywnych (leczniczych, kosmetycznych) w głębsze warstwy naskórka, znacznie potęgując efekty zabiegów.
Ultradźwięki można potraktować jako jednorazowy zabieg w celu odświeżenia lub jako serię zabiegów. Doskonałym uzupełnieniem sonoforezy jest peeling kawitacyjny. Ultradźwięki można wykonywać 1-2 razy w tygodniu, w serii 5-10 zabiegów.
Sonoforeza – co to jest?
Sonoforeza to zabieg wykorzystujący fale dźwiękowe i ultradźwięki, które skutecznie leczą problemy skórne, takie jak blizny czy zmarszczki, poprzez stymulację procesów komórkowych na głębokim poziomie naskórka. Po zabiegu poczujesz się zrelaksowana, ponieważ zapewnia on naturalną ulgę w bólu, a jednocześnie poprawia elastyczność młodszych struktur włókien kolagenowych, dzięki czemu cera wygląda gładko!
Pytania i odpowiedzi
sonoforeza - efekty
- spłycenie zmarszczek
- nawilżenie i wygładzenie skóry, ujędrnienie
- poprawa krążenia krwi i limfy
- stymulacja mięśni
- przyspieszenie metabolizmu i rozpadu komórek tłuszczowych
- właściwości gojące i regenerujące rany
sonoforeza - przeciwskazania
- ciąża i laktacja
- osteoporoza
- niewydolność krążenia
- zakrzepowe zapalenie żył
- metalowe implanty w ciele, stymulator serca
- padaczka, nowotwory
- choroby tarczycy
- zakażenia skóry: wirusowe, grzybicze, bakteryjne
- stany zapalne skóry
- skłonność do bliznowców
- trądzik różowaty, ropowiczy
- terapia Roacutanem (wymagana 6-miesięczna przerwa)
Sonoforeza – dla kogo
Sonoforeza jest zabiegiem przeznaczonym przede wszystkim dla osób, których kondycja skóry jest niezadowalająca, wymagająca nawilżenia oraz zrewitalizowania. Co więcej, z zabiegu bardzo często korzystają również osoby, które borykają się z problemami cery wrażliwej, naczynkowej, ale i suchej. Sonoforezę wykorzystuje się też do niwelowania pierwszych oznak starzenia się skóry, jest przeprowadzana także u osób, które zmagają się z trądzikiem różowatym i pospolitym oraz z łojotokowym zapaleniem skóry.
Sonoforeza – przebieg zabiegu
Pierwszym krokiem jest oczyszczanie skóry. Najpierw należy dokładnie zmyć makijaż, a następnie usunąć martwy naskórek. Sonoforezę może poprzedzać zabieg peelingu kawitacyjnego. Na oczyszczoną skórę kosmetolog nakłada preparaty, np. kremy lub ampułki bogate w substancje nawilżające. Następnym krokiem jest wykonanie sonoforezy przy użyciu specjalnego urządzenia, emitującego fale ultradźwiękowe. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny i bezbolesny, a czas jego trwania zależy od wielkości obszaru, na jakim jest przeprowadzany. Po zakończonej sonoforezie kosmetolog nakłada jeszcze na twarz nawilżający krem.