Czy po zabiegu depilacji można się opalać?

beauty laser

Coraz więcej osób zarówno mężczyzn, jak i kobiet decyduje się na wykonanie laserowej depilacji ciała. Nic dziwnego, dzięki temu zabiegowi można pozbyć się całkowicie niechcianych włosków z newralgicznych części ciała i tym samym przestać się martwić regularnym goleniem lub depilowaniem mechanicznym. Należy jednak pamiętać, że zapisując się na zabieg, trzeba odpowiednio się do niego przygotować, a także tuż po depilacji, zastosować się do zaleceń specjalisty. Czy po zabiegu można się opalać? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Czym jest depilacja laserowa?

Zabieg depilacji laserowej jest świetną alternatywą dla tradycyjnych metod usuwania włosków. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się wysokojakościowy i nowoczesny sprzęt, np. laser diodowy LightSheer Duet. 

Podczas depilacji wiązka światła wnika do struktury włosa, usuwając go wraz z korzeniem. Warto podkreślić, że sprzęt ten działa wyłącznie powierzchownie, dzięki temu nie niszczy tkanek, nie dochodzi także do poparzenia skóry.  Zabieg laserowej depilacji zapobiega regeneracji i odrastaniu włosów. Aby jednak był on w pełni skuteczny, należy przeprowadzić minimum 3, a średnio około 6-8 serii. Co istotne, włosy mogą zostać usunięte wraz z cebulkami wyłącznie w fazie anagenu, czyli wzrostu, dlatego tak ważne jest zapisanie się na kilka serii.

Dlaczego warto zapisać się na depilację laserową?

Zabieg laserowej depilacji wysokojakościowym sprzętem ma sporo zalet. Przede wszystkim pozwala trwale pozbyć się problemu niechcianego owłosienia, między innymi z nóg, pach czy okolic bikini. Daje zatem spektakularne efekty. Ponadto, jest całkowicie bezpieczny dla organizmu, a także bezbolesny. Pacjent może odczuwać tylko niewielkie ukłucie. Laserowa depilacja jest również zabiegiem szybkim, już po kilku chwilach można cieszyć się z gładkiej skóry.

Depilacja laserowa a opalanie

Decydując się na laserową depilację, trzeba pamiętać, że nie wolno się opalać, ani korzystać z solarium mniej więcej 6 tygodni przed zabiegiem. Co więcej, opalanie jest zabronione również około 2-3 tygodnie po zabiegu. Na depilację rozsądniej jest się zatem zapisać jesienią lub zimą, gdy dostęp do słońca jest mocno ograniczony.

Przeprowadzenie depilacji laserowej na świeżej opaleniźnie może skutkować poparzeniem, a nawet przyczynić się do powstania trwałych i nieestetycznych blizn czy plam.

Co więcej, tuż po zabiegu ciało jest zwykle nieco podrażnione, dlatego wystawianie go na intensywne promieniowanie słoneczne zarówno naturalne, jak i sztuczne może doprowadzić do powstania przebarwień, a w skrajnych przypadkach również poparzeń. 

Po zabiegu depilacji laserowej nie wolno się opalać, mniej więcej przez 2-3 tygodnie. Podobnie jest przed zabiegiem, nie należy korzystać ze słońca przez około 6 tygodni. Skóra tuż po depilacji może być lekko podrażniona, wystawianie jej na promieniowanie UV, może doprowadzić do głębszych podrażnień, a nawet trwałych poparzeń. Warto zastosować się zatem do zaleceń kosmetologa oraz zapisać na serię zabiegów w okresie jesienno-zimowym.

Udostępnij:

Sprawdź inne artykuły

Laserowa depilacja nóg Gdańsk

Jakie są efekty po pierwszym zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to nowoczesna metoda usuwania niechcianych włosów, wykorzystująca skoncentrowane wiązki światła. Działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, która polega na niszczeniu melaniny zawartej w cebulkach

Laserowa depilacja pach Gdynia

Czy depilacja laserowa jest na stałe?

Sposobów na pozbycie się owłosienia jest wiele, ale jednym z największych odkryć medycyny estetycznej stała się depilacja laserowa. Nowoczesna metoda usuwania włosków jest bardziej czasochłonna