Czy depilacja laserowa jest na stałe?

Laserowa depilacja pach Gdynia

Sposobów na pozbycie się owłosienia jest wiele, ale jednym z największych odkryć medycyny estetycznej stała się depilacja laserowa. Nowoczesna metoda usuwania włosków jest bardziej czasochłonna w porównaniu do depilacji gorącym woskiem i wymaga inwestycji, ale jej efekty są zaskakujące. W tym artykule rozprawiamy się na temat faktów i mitów dotyczących depilacji laserowej.

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to metoda usuwania niechcianego owłosienia, która wykorzystuje skoncentrowane wiązki światła (lasera), aby trwale zniszczyć cebulki włosowe. Zasada działania polega na wykorzystaniu energii światła laserowego, którego wiązka przenika przez skórę i jest absorbowana przez pigment (melaninę) znajdujący się w cebulce włosa.

Absorpcja światła powoduje szybkie podgrzewanie i zniszczenie cebulki, co przerywa cykl wzrostu włosów. Każdy włos na ciele przechodzi przez cykl, który składa się z trzech faz: anagenu (faza wzrostu), telogenu (faza spoczynku) i katagenu (faza przejściowa). Laser jest najskuteczniejszy podczas fazy anagenu, ponieważ wtedy włos jest najbliżej powierzchni skóry i zawiera najwięcej melaniny.

Jakie są efekty usuwania owłosienia metodą depilacji laserowej?

Depilacja laserowa wymaga kilku sesji, aby skutecznie zredukować owłosienie. To dlatego, że w danym momencie tylko ich pewien procent jest w fazie anagenu, w której zabieg daje najlepszy efekt. Aby trwale zniszczyć jak najwięcej cebulek włosowych, należy go powtarzać co kilka tygodni.

Zasada wszystkich urządzeń przeznaczonych do depilacji laserowej jest taka sama, jednak rezultaty mogą być zgoła inne. Melanina znajdująca się we włosie wchłania wiązki światła, emitowane z lasera. W wyniku tego zostają uszkodzone mieszki i komórki, które wykorzystywane są w procesie odrastania włosów. Zabieg pozwala na trwałe pozbycie się włosów, w których znajduje się odpowiednia ilość melaniny. To dlatego najlepsze efekty osiągają osoby o ciemnych, grubszych włosach.

Czy po depilacji laserowej włosy mogą odrastać?

Niektóre włosy mogą odrastać, ale są one zazwyczaj cieńsze i jaśniejsze niż przed zabiegiem. Z czasem ich ilość maleje. Każdy organizm jest inny, dlatego inaczej będzie reagować na zabieg depilacji laserowej. Szacuje się jednak, że depilacja laserem jest skuteczna w około 95%. Liczbę zabiegów określa specjalista, ale zazwyczaj jest to około 4-6 powtórzeń. Trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, jakie urządzenia są stosowane do depilacji. Diodowe lasery do depilacji skutecznie usuwają włoski, jednak są często mylone z urządzeniem IPL, które nie jest laserem i nie będzie gwarantować oczekiwanego rezultatu.

Podsumowanie

Depilacja laserowa jest skuteczną metodą trwałego redukowania włosów, ale nie gwarantuje całkowitego usunięcia włosów na zawsze. Efekt jest lepszy niż w przypadku tradycyjnych metod, ale i tak jest podyktowany indywidualnymi cechami. Jeśli zastanawiasz się, czy depilacja laserowa jest dla Ciebie, skonsultuj się z doświadczonym dermatologiem lub specjalistą od laseroterapii. Kluczem do satysfakcji z każdego zabiegu jest dobrze poinformowane i świadome podejście do tematu.

Udostępnij:

Sprawdź inne artykuły

Laserowa depilacja nóg Gdańsk

Jakie są efekty po pierwszym zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to nowoczesna metoda usuwania niechcianych włosów, wykorzystująca skoncentrowane wiązki światła. Działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, która polega na niszczeniu melaniny zawartej w cebulkach

Laserowa depilacja pach Gdynia

Czy depilacja laserowa jest na stałe?

Sposobów na pozbycie się owłosienia jest wiele, ale jednym z największych odkryć medycyny estetycznej stała się depilacja laserowa. Nowoczesna metoda usuwania włosków jest bardziej czasochłonna