Czy można pić alkohol po depilacji laserowej?

Gładkie pachy po depilacji laserowej

Gładka skóra jest marzeniem coraz większej liczby osób. Na trwałą depilację laserową decydują się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Nie jest tajemnicą jednak, że do tego typu zabiegu należy się odpowiednio przygotować, a także dostosować się do pewnych przeciwwskazań, których nie wolno ignorować. Czy tuż przed depilacją, a także po zabiegu można spożywać alkohol? W jaki sposób wpływa on na organizm? Zachęcamy do lektury artykułu.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa przeprowadzana jest w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Polega na trwałym usunięciu mieszków włosowych, będących w fazie anagenu, czyli wzrostu. Zabieg wykonuje się przy wykorzystaniu wysokojakościowego sprzętu. Jednym z popularniejszych i skuteczniejszych urządzeń, dostępnych na rynku, jest popularny laser diodowy amerykańskiej firmy Lumenis, LightSheer Duet. Dzięki niemu można pozbyć się aż do 30% zbędnego owłosienia już podczas pierwszego zabiegu.

Warto pamiętać, że do zabiegu należy się odpowiednio przygotować, między innymi nie można zażywać niektórych witamin, ani stosować kremów czy maści, na przykład zawierających retinoidy. Niewskazane jest również tuż przed samym zabiegiem opalanie skóry, jak również stosowanie samoopalaczy.

Przed depilacją laserową należy zatem zapoznać się z listą przeciwwskazań, między innymi po to, aby nie doszło do poparzenia lub też podrażnienia skóry. Wiele osób zastanawia się, czy do tych ograniczeń zaliczyć można również picie alkoholu. Odpowiadamy poniżej.

Alkohol a depilacja laserowa

Jednym z przeciwwskazań do przeprowadzenia depilacji laserowej jest spożycie alkoholu. Nie można pić trunków wyskokowych zarówno przed zabiegiem, jak i tuż po nim. Organizm musi być wolny od wszelkich toksyn, które mogłyby w pewien sposób zaburzać działanie lasera. Umawiając się zatem na zabieg, mniej więcej 48 godzin przed i po depilacji należy unikać spożywania piwa, wina, wódki, drinków, a także innych trunków alkoholowych.

Alkohol w sposób negatywny wpływa na cały przebieg depilacji laserowej i może doprowadzić do powstania niebezpiecznych zmian w organizmie, zagrażających zdrowiu, np. przyczynić się do poparzenia fragmentów skóry.

Co ciekawe, warto pamiętać, że przed depilacją należy odstawić wszelkie kosmetyki, które mają alkohol w składzie lub też są stworzone na bazie alkoholu. Można do nich zaliczyć między innymi różnego rodzaju kremy, maści, ale także toniki czy płyny do oczyszczania skóry.

Alkohol jest jednym z przeciwwskazań depilacji laserowej. Nie należy spożywać wina, piwa, wódki, drinków, a także innych trunków alkoholowych mniej więcej 48 godzin przed zabiegiem oraz tuż po nim. Alkohol zawiera toksyny, które mogą w niekorzystny sposób wpłynąć na laseroterapię, na przykład nasilać zaczerwienienie skóry czy też wywołać podrażnienie, a nawet poparzenie. Główną zasadą depilacji jest to, że nie należy stosować żadnych środków, które mogłyby rozszerzyć naczynia krwionośne, a w taki sposób działa między innymi alkohol.

Udostępnij:

Sprawdź inne artykuły

Laserowa depilacja nóg Gdańsk

Jakie są efekty po pierwszym zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to nowoczesna metoda usuwania niechcianych włosów, wykorzystująca skoncentrowane wiązki światła. Działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, która polega na niszczeniu melaniny zawartej w cebulkach

Laserowa depilacja pach Gdynia

Czy depilacja laserowa jest na stałe?

Sposobów na pozbycie się owłosienia jest wiele, ale jednym z największych odkryć medycyny estetycznej stała się depilacja laserowa. Nowoczesna metoda usuwania włosków jest bardziej czasochłonna