Czym się różni epilacja od depilacji?

Kobieta w okularach w trakcie depilacji laserowej

Usuwanie niechcianych włosków z różnych części ciała, między innymi z nóg, pach czy okolic bikini, jest dla wielu osób podstawową czynnością pielęgnacyjną. Niestety, wykorzystując tradycyjne metody depilacji mechanicznej, trzeba liczyć się z tym, że włoski bardzo szybko odrosną. Pomocna okaże się oczywiście metoda laserowa, czyli popularna epilacja. Co można powiedzieć o tym zabiegu? Czym różnią się te dwie metody?

Epilacja, a depilacja

Podstawową różnicą pomiędzy epilacją a depilacją jest specyfika i trwałość zabiegu. Obydwie metody pozwalają na uzyskanie gładkiej skóry. Natomiast w przypadku depilacji tradycyjnej, czyli przeprowadzanej przy wykorzystaniu maszynek jednorazowych lub też wosku, pasty cukrowej, trzeba liczyć się z tym, że włoski szybciej lub wolniej odrosną. Epilacja laserowa natomiast jest zabiegiem trwałym, który usuwa mieszek włosowy wraz z macierzą, dzięki czemu nie odrasta on.

Zabiegi epilacji laserowej powszechnie nazywane są przez bardzo wiele osób, a także kosmetologów, zabiegami depilacji laserowej.

Epilacja laserowa ‒ jak wygląda?

Usuwanie niechcianego owłosienia laserem jest jedyną metodą, która gwarantuje trwałe pozbycie się włosków z różnych części ciała. Epilacja jest procesem, który rozłożony jest w czasie, ponieważ zabiegi trzeba wykonywać z kilkutygodniowymi przerwami. Przede wszystkim z tego względu, że włosy muszą być w fazie anagenu, czyli wzrostu, aby rzeczywiście można było je trwale usunąć. Skóra natomiast musi się zregenerować po każdym zabiegu.

Po zakończonej serii 6-8 zabiegów, należy wykonać raz na jakiś czas zabieg przypominający, aby pozbyć się pojedynczych włosków, których mieszki nie zostały usunięte podczas wcześniejszej epilacji laserowej.

Epilacja a depilacja ‒ co wybrać?

Zabieg epilacji laserowej przeprowadzany jest przy wykorzystaniu wysokojakościowego urządzenia. Jednym z bardziej polecanych jest oczywiście laser diodowy LightSheer Duet. Jest to urządzenie medyczne, certyfikowane, wyposażone w dwie głowice, w tym jedną chłodzącą, zapobiegającą bólowi oraz niechcianym oparzeniom. Stosowanie LightSheer Duet amerykańskiej firmy Lumenis przynosi bardzo dobre efekty. Podczas jednej sesji zabiegowej można pozbyć się nawet do 30% owłosienia. Jest to metoda skierowana dla osób, które chcą uzyskać trwały efekt.

Depilacja maszynką jednorazową lub też przy wykorzystaniu wosku z pewnością jest przeznaczona dla osób, które nie chcą decydować się na epilację z pewnych względów, a także nie przeszkadza im cykliczne i dość częste usuwanie włosków z ciała.

Epilacja oraz depilacja polegają na usunięciu nadmiernego owłosienia z różnych partii ciała. Depilacja jest zabiegiem wykonywanym przy wykorzystaniu urządzeń, np. jednorazowych maszynek lub też depilatora, wosku oraz pasty cukrowej. Jest to jednak zabieg nietrwały. Włosy po kilku dniach odrastają, należy pozbywać się ich w sposób regularny. Epilacja laserowa jest natomiast zabiegiem, który popularnie nazywa się depilacją laserową i pozwala na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Nowoczesne urządzenie, np. laser LightSheer Duet usuwa włosy wraz z mieszkiem.

Udostępnij:

Sprawdź inne artykuły

Laserowa depilacja nóg Gdańsk

Jakie są efekty po pierwszym zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to nowoczesna metoda usuwania niechcianych włosów, wykorzystująca skoncentrowane wiązki światła. Działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, która polega na niszczeniu melaniny zawartej w cebulkach

Laserowa depilacja pach Gdynia

Czy depilacja laserowa jest na stałe?

Sposobów na pozbycie się owłosienia jest wiele, ale jednym z największych odkryć medycyny estetycznej stała się depilacja laserowa. Nowoczesna metoda usuwania włosków jest bardziej czasochłonna