Depilacja laserowa a suplementy

Depilacja laserowa ciała

Mimo że depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem upiększającym, który nie powoduje skutków ubocznych, należy się do niej odpowiednio przygotować. Trzeba zasięgnąć porady eksperta i zapoznać się z listą przeciwwskazań i wskazań do zabiegu. Warto wiedzieć, że przyjmowanie niektórych witamin może okazać się przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej. Dlaczego? Jakie to są suplementy? Zachęcamy serdecznie do przeczytania artykułu.

Depilacja laserowa – czym jest?

Depilacja laserowa polega na usuwaniu włosów przy wykorzystaniu wiązki światła lasera, które wnika w skórę i trwale likwiduje cebulkę włosa wraz z korzeniem. Jest to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się owłosienia, wystarczy zapisać się na kilka serii zabiegów.

Wiązka światła dociera do cebulki, gdzie pochłaniana jest przez melaninę, tam przetwarzana jest na energię termiczną i nieodwracalnie niszczy się cebulka w procesie fototermolizy selektywnej.

Depilacja laserowa a zioła i witaminy

W renomowanych gabinetach kosmetologicznych przed depilacją przeprowadzany jest krótki wywiad z pacjentem, w którym wykluczane są różnorodne przeciwwskazania. Specjalista tłumaczy również, na co należy uważać przed zabiegiem i w jaki sposób się do niego przygotować.

Warto pamiętać, że niektóre suplementy diety, witaminy i zioła mogą przyczynić się do powstania rumienia na skórze. Przede wszystkim są to leki, witaminy i zioła światłouczulające. Mogą doprowadzić do reakcji nazywanej wypryskiem fotoalergicznym. Do ziół światłouczulających należy między innymi dziurawiec, skrzyp polny, rumianek i nagietek.

Jeśli chodzi o witaminy, warto między innymi odstawić witaminę A oraz jej pochodne przyjmowane w lekach przepisanych przez lekarza. Witamina A jest nazywana też witaminą młodości, jej suplementacja doprowadza do rogowacenia się naskórka, czyli szybszego złuszczania się skóry. Niestety, w tym wypadku naturalna bariera ochronna jest zatem zaburzona i skóra może reagować alergicznie na światło lasera. Szacuje się, że mniej więcej miesiąc przed depilacją laserową warto również odstawić preparaty z witaminą C z podobnego powodu.

Biotyna, podobnie jak inne witaminy z grupy B, ma ścisły związek z budową oraz działaniem skóry, włosów, czy paznokci. Mimo że teoretycznie nie stanowi ona przeciwwskazania do depilacji laserowej, wielu kosmetologów odradza jej stosowanie, mniej więcej na miesiąc przed depilacją laserową. Zarówno zawartość biotyny, jak i krzemu, mogą niekorzystnie wpłynąć na skórę po zabiegu.

Co więcej, na pewno należy odstawić też retinoidy. Po terapii tymi specyfikami należy wstrzymać się z zapisaniem się na depilację laserową mniej więcej 6 miesięcy.

Depilacja laserowa jest popularnym i skutecznym zabiegiem, dzięki któremu można pozbyć się całkowicie owłosienia. Mimo że jest ona bezpieczna, należy zapoznać się z przeciwwskazaniami, a także zaleceniami do zabiegu. Przede wszystkim warto zrezygnować z zażywania niektórych suplementów, np. witaminy A, C, biotyny oraz picia ziół, mających właściwości światłouczulające. Preparaty te mogą niekorzystnie wpłynąć na stan skóry po zabiegu.

Udostępnij:

Sprawdź inne artykuły

Laserowa depilacja nóg Gdańsk

Jakie są efekty po pierwszym zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to nowoczesna metoda usuwania niechcianych włosów, wykorzystująca skoncentrowane wiązki światła. Działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, która polega na niszczeniu melaniny zawartej w cebulkach

Laserowa depilacja pach Gdynia

Czy depilacja laserowa jest na stałe?

Sposobów na pozbycie się owłosienia jest wiele, ale jednym z największych odkryć medycyny estetycznej stała się depilacja laserowa. Nowoczesna metoda usuwania włosków jest bardziej czasochłonna