Depilacja laserowa w okresie ciąży i karmienia piersią

Kobieta leżąca podczas depilacji ciała

Depilacja laserowa jest jednym z popularniejszych zabiegów, dzięki któremu można pozbyć się w skuteczny sposób niechcianych włosów z różnych partii ciała, na przykład z nóg, pach okolic bikini czy pleców. Na depilację laserową decydują się nie tylko kobiety, ale również coraz częściej i mężczyźni. Należy jednak pamiętać, że do zabiegu trzeba się w odpowiedni sposób przygotować. Istnieje również szereg czynników, które mogą być trwałym lub też czasowym przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej. Czy zatem kobiety mogą zapisać się na zabieg depilacji laserowej, będąc w ciąży i w okresie karmienia piersią? Zachęcamy do lektury.

Depilacja laserowa – co warto wiedzieć?

Depilacja laserowa różnych partii ciała wysokiej jakości laserem diodowym LightSheer Duet amerykańskiej firmy Lumenis jest skutecznym oraz bezpiecznym zabiegiem, dzięki któremu można trwale pozbyć się włosków. Urządzenie to emituje wiązkę światła, która dociera do mieszka włosowego, bezpowrotnie go niszcząc. Aby osiągnąć zamierzony efekt depilacji, należy przeprowadzać ją w fazie anagenu, czyli wzrostu konkretnego włosa, dlatego trzeba zapisać się przynajmniej na kilka zabiegów.

Choć w przypadku osób, które zmagają się ze szczególnie ciemnym owłosieniem, zabieg ten jest rzeczywiście polecany, należy pamiętać, że istnieje kilka przeciwwskazań, które mogą na jakiś czas zdyskwalifikować z depilacji. Są nimi między innymi ciąża oraz czas karmienia piersią.

Depilacja laserowa w ciąży – dlaczego warto unikać?

Choć ze względu na przedsięwzięte środki ostrożności nie wykonuje się testów, które potwierdzałyby, że laser wpływa negatywnie na rozwój płodu, wiadomym jest jednak, że urządzenie to emituje wiązkę, mogącą wywoływać niespodziewane skurcze mięśni. Taka sytuacja mogłaby być groźna zarówno dla mamy, jak i dziecka. Niestety, nagłe oraz niekontrolowane skurcze mięśni, które pojawiają się w pierwszych miesiącach ciąży, mogą doprowadzić do poronienia, natomiast w trzecim trymestrze, do przedwczesnego porodu.

Depilacja laserowa podczas laktacji

Kobiety, które karmią swoje pociechy piersią, również powinny najpierw zakończyć laktację, a następnie odczekać jeszcze przynajmniej kilka miesięcy przed umówieniem się na depilację laserową. Zmiany hormonalne, które zachodzą w ciele kobiety, mogą sprawić, że skóra na ciele stanie się bardzo wrażliwa. Taka sytuacja może doprowadzić do niechcianego podrażnienia, a nawet poparzenia skóry czy też do wystąpienia rumienia na ciele.

Pomimo że depilacja laserowa jest naprawdę skuteczna, istnieje kilka, różnych przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Jednymi z popularniejszych są: ciąża oraz karmienie piersią. Kobiety, które są w stanie błogosławionym, nie powinny decydować się na depilację laserową, ponieważ wiązka światła, która emitowana jest przez urządzenie, może wywołać niechciane skurcze mięśni. Natomiast w przypadku laktacji depilacja może doprowadzić do podrażnienia, a nawet poparzenia skóry. Zapisując się natomiast na depilację laserową po skończonej laktacji, można mieć pewność, że owłosienie zostanie usunięte w sposób bezpieczny, bez skutków ubocznych.

Udostępnij:

Sprawdź inne artykuły

Laserowa depilacja nóg Gdańsk

Jakie są efekty po pierwszym zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to nowoczesna metoda usuwania niechcianych włosów, wykorzystująca skoncentrowane wiązki światła. Działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, która polega na niszczeniu melaniny zawartej w cebulkach

Laserowa depilacja pach Gdynia

Czy depilacja laserowa jest na stałe?

Sposobów na pozbycie się owłosienia jest wiele, ale jednym z największych odkryć medycyny estetycznej stała się depilacja laserowa. Nowoczesna metoda usuwania włosków jest bardziej czasochłonna