Dlaczego warto skorzystać z zabiegów depilacji laserowej

Depilacja laserowa ciała

Depilacja laserowa – Oszczędność czasu i pieniędzy

Statystycznie każdy człowiek, który używa maszynki do golenia spędza na tej czynności aż 72 dni w swoim życiu. Laserowe usuwanie włosów zapewnia długotrwałe efekty, dlatego nie wymaga od nas golenia się co kilka dni. Po wykonaniu serii zabiegów już nigdy zbędne włosy nie będą zabierały Ci czasu. Co ważne, w dłuższej perspektywie depilacja przy użyciu lasera jest bardziej opłacalna niż golenie, woskowanie, korzystanie z pasty cukrowej czy kremów do depilacji. Maszynki do golenia szybko się zużywają i osoby które używają ich regularnie wydają na nie około 250 zł rocznie. Same efekty są też widoczne tylko przez kilka tygodni, podobnie jak w przypadku innych form depilacji. Dodatkowo dermatolodzy zwracają uwagę na to, że podczas golenia czy woskowania nasza skóra narażona jest na podrażnienia, przez co skóra staje się zaczerwieniona, a wielokrotnie też pojawiają się na niej swędzące krostki. Depilacja laserowa daje nam komfort cieszenia się gładką skórą bez podrażnień.

Długotrwałe efekty

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą, a przy tym bezpieczną formą walki z niechcianym owłosieniem. Wystarczy kilka wizyt w gabinecie kosmetycznym, a efekt zabiegu utrzymywał się będzie przez lata. Pozbawiona włosów skóra, to ogromna wygoda i komfort. W porównaniu do innych metod pozbywania się niechcianego owłosienia depilacja laserowa jest w tej kwestii bezkonkurencyjna.

Koniec problemów z wrastającymi włosami

Wrastające włoski są częstym problemem kobiet, które często korzystają z tradycyjnych metod usuwania zbędnego owłosienia. Wrastanie włosów może doprowadzić do zapalenia mieszków włosowych, pojawiają się nieestetyczne krosty, uporczywe bywa także swędzenie. Depilacja laserem LightSheer Duet to znakomity sposób na pozbycie się problemu wrastających włosków. Podczas zabiegu na włosy działa wiązka lasera, która pozwala na trwałe usunięcie włosów z miejsca objętego zabiegiem. Oczywiście, istnieją inne metody walki z uporczywym problemem, jednak to właśnie depilacja laserowa sprawia, że pozbywamy się tego problemu raz na zawsze!

Skuteczność

Szacuje się, że depilacja laserem jest skuteczna w około 95%, pozostałe 5% to włoski jasne, delikatne, meszkowate, praktycznie nie widoczne. W trakcie zabiegu wiązka światła laserowego jest kierowana bezpośrednio w znajdujące się pod skórą mieszki włosowe. Znajdujący się w nich pigment (melanina) pochłania światło lasera i zamienia je na energię cieplną, która nieodwracalnie niszczy komórki macierzyste włosa. Dzięki temu, z uszkodzonych cebulek nie wyrosną już nigdy nowe włosy. Regularne zabiegi trwale uszkadzają macierz, dzięki czemu możemy cieszyć się gładką skórą w każdej sytuacji.

Wygoda i komfort

Latem, kiedy chętniej eksponujemy swoje ciało, pozbawiona włosków skóra na nogach, pachach czy bikini jest nie tylko wymogiem estetycznym, ale i higienicznym. Dlatego, chcąc cieszyć się gładką skórą latem, zabiegi najlepiej rozpocząć wczesną jesienią. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Laser redukuje nawet do 30% owłosienia podczas jednej sesji. Po każdym kolejnym zabiegu będzie ich mniej, a ciało będzie gładkie bez wrastających włosków, podrażnionych mieszków włosowych i bez tzw. „czarnych kropek po goleniu”. A co najważniejsze – efekt gładkiej skóry będzie trwały, włoski raz usunięte nigdy już nie odrosną!

Udostępnij:

Sprawdź inne artykuły

Laserowa depilacja nóg Gdańsk

Jakie są efekty po pierwszym zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to nowoczesna metoda usuwania niechcianych włosów, wykorzystująca skoncentrowane wiązki światła. Działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, która polega na niszczeniu melaniny zawartej w cebulkach

Laserowa depilacja pach Gdynia

Czy depilacja laserowa jest na stałe?

Sposobów na pozbycie się owłosienia jest wiele, ale jednym z największych odkryć medycyny estetycznej stała się depilacja laserowa. Nowoczesna metoda usuwania włosków jest bardziej czasochłonna