Fakty i mity o depilacji laserowej

Depilacja laserowa nóg

Depilacja laserowa jest jedną z najskuteczniejszych metod, która pozwala na szybkie i trwałe pozbycie się niechcianych włosów z różnych partii ciała, między innymi z nóg, pach, okolic bikini czy twarzy. Wraz ze wzrostem popularności tego zabiegu, narosło wokół niego sporo mitów, które sprawiają, że wiele osób z niego rezygnuje. W dzisiejszym artykule przytoczymy kilka mitów oraz faktów, dotyczących zabiegu depilacji laserowej.

Depilacja laserowa – fakty i mity

Mimo że depilacja laserowa jest od bardzo dawna powszechnie wykorzystywana, nadal budzi różnego rodzaju wątpliwości wśród klientów. Dotyczą one przede wszystkim przeciwwskazań, efektów oraz co najważniejsze, bezpieczeństwa. Poniżej prezentujemy mity, które dotyczą depilacji laserowej, a następnie fakty, o których warto wiedzieć, zapisując się na zabieg.

MIT: Laserowe usuwanie włosków jest niebezpieczne

Jest to jeden z podstawowych mitów, jaki można usłyszeć na temat depilacji laserowej. Jeżeli zabieg przeprowadzany jest w sprawdzonym gabinecie, na certyfikowanym urządzeniu, przez wykwalifikowaną osobę, jest on w pełni bezpieczny. Istotne jest również wykluczenie przeciwwskazań, jednak tym zajmuje się zawsze osoba, która kwalifikuje do depilacji.

MIT: Depilacja laserowa powoduje wrastanie włosów

Włosy nie wrastają po wykonaniu zabiegu depilacji laserowej. Zjawisko to dotyczy między innymi depilacji woskiem, jednak laser oddziałuje w taki sposób na mieszki włosowe, że doprowadza do zniszczenia struktur pojedynczego kosmyka. Ponadto, warto podkreślić, że depilacja ta polecana jest właśnie pacjentom, którzy borykają się z problemem wrastających włosów po innych zabiegach

MIT: Zabiegi depilacji laserowej są bolesne

Jest to oczywiście mit. Osoby, które skorzystały z zabiegu depilacji laserowej, opisują towarzyszące im odczucia jako serię delikatnych ukłuć. Podkreślają jednak, że nie doświadczały zintensyfikowanego bólu. Zabieg ten jest uważany za najmniej bolesny wśród różnych metod depilacji, np. woskiem czy pastą cukrową.

FAKT: Depilacja laserowa jest skuteczna

Obecnie używa się wysokojakościowych urządzeń służących do depilacji laserowej, np. lasera diodowego LightSheer Duet, które pozwalają na usunięcie 90-99% owłosienia. Warto pamiętać, jednak, że aby w pełni być zadowolonym z efektów, należy zapisać się na kilka sesji. Głównie z tego względu, że zabieg przeprowadza się na włosach w fazie wzrostu. Po skończonej serii warto jednak raz do roku powtórzyć zabieg, gdyż mogą pojawić się pojedyncze włoski (np. wskutek zmian hormonalnych).

FAKT: Do zabiegu trzeba się odpowiednio przygotować

Przed zabiegiem należy, między innymi:

  • odstawić leki i zioła fotouczulające,
  • powstrzymać się przed mechanicznym usuwaniem włosków (pęsetą, depilatorem) mniej więcej na 4 tygodnie przed depilacją,
  • zrezygnować z peelingów mechanicznych,
  • ogolić maszynką jednorazową miejsce zabiegu na dzień przed depilacją.

 

FAKT: Po zabiegu nie wolno się opalać

Tuż po zabiegu trzeba trzymać się pewnych zasad. Przez mniej więcej 4 tygodnie nie wolno się opalać, a także należy zabezpieczać skórę przed działaniem promieni słonecznych, stosując kremy z wysokim filtrem UV.

Depilacja laserowa jest popularnym zabiegiem pozwalającym na skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia. Warto przede wszystkim podkreślić, że jest ona bezpieczna, nie powoduje wrastania włosków i uciążliwego bólu. Wokół zabiegu powstało wiele mitów, kilka przytoczonych i obalonych zostało w powyższym artykule. Warto przede wszystkim pamiętać o tym, by korzystać z usług sprawdzonych salonów, które przeprowadzają zabiegi na wysokim poziomie.

Udostępnij:

Sprawdź inne artykuły

Laserowa depilacja nóg Gdańsk

Jakie są efekty po pierwszym zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to nowoczesna metoda usuwania niechcianych włosów, wykorzystująca skoncentrowane wiązki światła. Działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, która polega na niszczeniu melaniny zawartej w cebulkach

Laserowa depilacja pach Gdynia

Czy depilacja laserowa jest na stałe?

Sposobów na pozbycie się owłosienia jest wiele, ale jednym z największych odkryć medycyny estetycznej stała się depilacja laserowa. Nowoczesna metoda usuwania włosków jest bardziej czasochłonna