Golenie żyletką, czy depilacja laserowa?

depilacja_laseerowa_czy_golenie_zyletka

Usuwanie zbędnych włosków z różnych partii ciała jest jednym z popularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, na który decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Można oczywiście wykonać ten zabieg w zaciszu domowym i wykorzystać do tego popularną żyletkę lub też umówić się do gabinetu kosmetycznego na, między innymi laserowe usuwanie włosków. Czy rozsądniej jest golić się żyletką, czy zapisać na zabieg trwałego usuwania włosków? Odpowiadamy poniżej.

Golenie ciała żyletką

Golenie nóg, pach, a nawet okolic intymnych przy wykorzystaniu żyletki jest jednym z najszybszych i najtańszych sposobów usuwania zbędnego owłosienia. Są to dwa główne powody, dla których wielu ludzi decyduje się na ten zabieg. Niestety, włoski również dość szybko odrastają, ponadto bardzo często sama czynność golenia wywołuje podrażnienia na skórze. Można temu jednak przeciwdziałać. Przede wszystkim należy kilka dni przed goleniem wykonać peeling ciała.

Kolejnym krokiem jest użycie żelu do golenia lub innej substancji, która zapewni maszynce dobry poślizg. Niestety, golenie na sucho może powodować drobne uszkodzenia na skórze i tym samym podrażniać ciało. Ponadto, warto postawić na porządne, droższe ostrze, dzięki temu możesz mieć pewność, że golenie będzie nieco skuteczniejsze. Świetnym rozwiązaniem jest zainwestowanie w maszynkę z wymiennymi końcówkami, trzeba jednak pamiętać, że każdorazowo przed użyciem należy je zdezynfekować, gdyż są one siedliskiem wielu bakterii.

Depilacja laserowa ciała

Depilacja ciała laserem jest uznawana za jedną ze skuteczniejszych metod pozbywania się niechcianego owłosienia. Jest to zabieg, który polega na wykorzystaniu wiązki lasera do usunięcia cebulki włosa wraz z korzeniami. Moc oraz czas naświetlania wiązki dopasowywany jest to rodzaju i stanu skóry, a także karnacji i koloru samych włosków.

Główną zaletą laserowej depilacji włosów jest to, że w większości przypadków można pozbyć się włosów praktycznie na stałe. Trzeba jednak pamiętać, że konieczne jest przeprowadzenie serii kilku zabiegów, w odstępach kilkutygodniowych. Zdecydowanie się na laserową depilację pozwoli zaoszczędzić Ci czas, nie będziesz musieć co kilka dni martwić się odrastającymi włoskami. Warto też zaznaczyć, że dzięki zabiegowi można pozbyć się włosków ze wszystkich partii ciała, nie tylko z nóg, czy pach, ale także twarzy, pleców oraz brzucha.

Golenie żyletką, czy depilacja laserowa – na co warto się zdecydować?

Nie da się ukryć, że nadal więcej osób korzysta z tradycyjnych metod usuwania zbędnego owłosienia, czyli używa do tej czynności klasycznej żyletki. Osobom, którym zależy na skutecznym i trwałym usunięciu włosów z newralgicznych, a także wstydliwych miejsc na ciele, polecany jest jednak zabieg depilacji laserowej profesjonalnym urządzeniem, jakim jest laser diodowy Lightsheer Duet. Jest to sprzęt wysokojakościowy oraz bezpieczny dla każdego rodzaju skóry.

Depilacja laserowa jest również rekomendowana osobom, które mają mocne, ciemne, a także bardzo szybko odrastające owłosienie. W tym wypadku używanie tradycyjnej, jednorazowej żyletki jest często nie tylko kosztowne, ale też nieekologiczne.

Czy warto zdecydować się zatem na golenie ciała żyletką, czy skorzystać z laserowej depilacji? Jeśli zależy Ci na trwałym efekcie, warto zdecydować się na depilację laserową przy wykorzystaniu profesjonalnego urządzenia, jakim jest, np. laser diodowy Lightsheer Duet. Jest to bezpieczny dla skóry sprzęt, dzięki któremu można trwałe usunąć nawet ciemne i grube włoski. Wystarczy zapisać się na kilka serii zabiegów, by pozbyć się problemu nieestetycznego owłosienia. Golenie tradycyjną żyletką jest dobrym, jednak doraźnym i krótkotrwałym sposobem na pozbycie się zbędnych włosków z ciała. Nieumiejętne wykorzystywanie tego sprzętu może jednak doprowadzić do mikrouszkodzeń na skórze, co w efekcie może skutkować jej podrażnieniem.

Udostępnij:

Sprawdź inne artykuły

depilacja_twarzy

Hirsutyzm a depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest zabiegiem zyskującym coraz większą popularność. Nic dziwnego, gdyż jest to najskuteczniejszy sposób pozbycia się niechcianego owłosienia. Kult gładkiego ciała towarzyszy nam już

depilacja_laserowa_czy_boli

Choroby skóry a depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest jedną z najskuteczniejszych metod, pozwalających pozbyć się niechcianych włosków z różnych partii ciała, między innymi z nóg, pach, okolic bikini, a nawet