Hirsutyzm a depilacja laserowa

Zabieg depilacji twarzy

Depilacja laserowa jest zabiegiem zyskującym coraz większą popularność. Nic dziwnego, gdyż jest to najskuteczniejszy sposób pozbycia się niechcianego owłosienia. Kult gładkiego ciała towarzyszy nam już od kilku dekad, szczególnie spopularyzował się on w czasie rewolucji XXI wieku, gdy nastała moda na bikini. Na zabieg ten decydują się nie tylko osoby, które chciałyby zrezygnować z golenia mechanicznego, ale również kobiety, które zmagają się między innymi z nadmiernym owłosieniem, czyli popularnym hirsutyzmem. Czy rzeczywiście zabieg ten jest skuteczny w przypadku tam dolegliwości? Zachęcamy do lektury.

Hirsutyzm – co to?

Hirsutyzm jest zaburzeniem, które polega na występowaniu nadmiernego owłosienia u kobiet, dużo rzadziej dotyczy mężczyzn. Dolegliwość tę powodują zaburzenia hormonalne, czyli androgenowe i bardzo często występuje wraz z wieloma różnymi chorobami. Owłosienie może dotyczyć poszczególnych partii lub też całego ciała. Najczęstszymi objawami, świadczącymi o hirsutyzmie są: niski głos, nawracający trądzik, łysienie typu męskiego, a także zwiększenie owłosienia na twarzy, plecach, brzuchu czy nogach.

Hirsutyzm może być symptomem wielu chorób, ponieważ nie ma jednej przyczyny, która mogłaby definiować problemy z hormonami. Do najczęstszych tych schorzeń, należą: zespół policystycznych jajników, nadwaga, znaczna otyłość, insulinooporność, choroba Cushinga i inne choroby nadnerczy czy też nowotwory.

Z hirsuscyzmem najczęściej zmagają się kobiety i to właśnie u nich można najszybciej zweryfikować ten problem, ponieważ wzrost ilości owłosienia na ciele jest dużo łatwiej zauważalny.

Depilacja laserowa – pomoc w hirsutyzmie

Depilacja laserowa wysokojakościowym laserem diodowym amerykańskiej firmy Lumenis LightSheer Duet jest zabiegiem wręcz wskazanym dla osób, które zmagają się z hirsutyzmem. Tradycyjne, czyli mechaniczne metody depilacji bardzo często są nieskuteczne, ponieważ włosy rosną dosyć szybko i zazwyczaj są ciemne i mocne.

Warto pamiętać, że w przypadku hirsutyzmu, który spowodowany jest hiperandrogenizmem, depilację laserową należy wzbogacić również terapią odpowiednimi lekami. Natomiast  osoby, które zmagają się z hirsutyzmem idiopatycznym, czyli dziedzicznym, mogą zdecydować się na wyłącznie na kilka serii skutecznych zabiegów depilacji laserowej.

Hirsutyzm bardzo często wywołuje dyskomfort u pacjentów, bywa powodem zawstydzenia, a także wielu kompleksów. Warto zatem zdecydować się na skuteczne i szybkie pozbycie się niechcianych włosków. Depilacja laserowa usuwa włoski wraz z mieszkiem, dzięki czemu nie odrastają.

Depilacja laserowa jest skutecznym zabiegiem, który pozwala pozbyć się trwale niechcianego owłosienia. Coraz częściej wykorzystuje się ją również do usuwania skutków hirsutyzmu, czyli dolegliwości o podłożu hormonalnym, której głównym objawem jest nadmierne owłosienie wielu newralgicznych partii ciała, między innymi: twarzy, pleców, dłoni czy też nóg. Hirsutyzm nie jest zatem przeciwwskazaniem do przeprowadzenia depilacji. Zabieg ten jest wręcz polecany osobom, zmagającym się z tą dolegliwością.

Udostępnij:

Sprawdź inne artykuły

Laserowa depilacja nóg Gdańsk

Jakie są efekty po pierwszym zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to nowoczesna metoda usuwania niechcianych włosów, wykorzystująca skoncentrowane wiązki światła. Działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, która polega na niszczeniu melaniny zawartej w cebulkach

Laserowa depilacja pach Gdynia

Czy depilacja laserowa jest na stałe?

Sposobów na pozbycie się owłosienia jest wiele, ale jednym z największych odkryć medycyny estetycznej stała się depilacja laserowa. Nowoczesna metoda usuwania włosków jest bardziej czasochłonna