Ile kosztuje profesjonalna depilacja laserowa?

beauty laser

Depilacja laserowa jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów, dzięki któremu można pozbyć się całkowicie niechcianych włosków z różnych części ciała, np. pach, nóg, okolic bikini, twarzy. Czy warto zapisać się na tego typu zabieg? Ile kosztuje profesjonalna depilacja laserowa? Odpowiadamy poniżej.

Depilacja laserowa – co to jest za zabieg?

Depilacja laserowa należy do zabiegów, polegających na usuwaniu zbędnego owłosienia przy wykorzystaniu lasera. Urządzenie to powoduje zniszczenie komórek macierzystych włosów, zawierających melaninę, co doprowadza do ich wypadania. Zabieg ten należy powtórzyć kilka razy, aby zapewnić jak największą skuteczność depilacji. Ilość sesji zabiegowych jest często indywidualną sprawą, o której decyduje kosmetolog. Wiele zależy, np. od rodzaju włosów, jakie ma pacjent.

Depilacja laserowa jest nieinwazyjną metodą usuwania owłosienia za pomocą wiązki laserowej. Urządzenie emitujące wiązkę dostarcza do mieszków włosowych odpowiednią dawkę energii i ona powoduje zniszczenie zawartych w niej komórek. Jednym z powszechnie wykorzystywanych sprzętów jest laser diodowy LightSheer DUET, który gwarantuje najwyższą jakość, skuteczność, a także bezpieczeństwo zabiegu. Dzięki niemu można zredukować nawet do 30% owłosienia już podczas jednej sesji.

Jakie partie ciała można poddać depilacji?

Depilacja laserowa jest zabiegiem uniwersalnym. Można go stosować w zasadzie na każdą partię ciała. Kobiety najczęściej zgłaszają się na sesję, by poddać się depilacji okolic bikini, nóg, czy rąk. Mężczyźni natomiast dużo częściej wybierają usuwanie włosków z obszarów klatki piersiowej, pleców, szyi, barków, brzucha, czy pośladków. Popularna wśród kobiet jest również depilacja okolic twarzy, czyli górnej wargi, tak zwanego wąsika.

Od czego zależy cena depilacji laserowej?

Cena depilacji laserowej zależy od kilku czynników. Przede wszystkim duże znaczenie ma część ciała, jaka poddawana będzie zabiegowi.

  • Małe partie ciała – górna warga, uszy, nos, stopy, dłonie
  • Średnie partie ciała – bikini (głównie pachwiny), policzki, broda, barki, szyja
  • Duże partie ciała – bikini głębokie, pachy, łydki, uda, przedramiona.

Cena za mniej więcej 3 zabiegi depilacji laserowej w obrębie mniejszych partii ciała będzie niższa niż w przypadku takiej samej liczby zabiegów na dużych partiach ciała. W większych miastach za usługi depilacji laserowej płaci się zwykle nieco więcej. Ponadto, bardzo często kobiety płacą za depilację mniej niż mężczyźni. Jest to zwykle uwarunkowane gęstością i ilością włosów.

Ile kosztuje rzetelna depilacja laserowa?

Koszt depilacji laserowej zamyka się w przedziale kilkuset złotych, np. od 200 do 800 zł. W przypadku zakupu pełnego pakietu, np. 6 zabiegów trzeba zapłacić nieco więcej, zwykle powyżej 1000 zł.

Warto jednak od razu zaznaczyć, że nie są to ceny zbyt wygórowane. Depilacja jest zabiegiem skutecznym, który pozwala na całkowite wyeliminowanie owłosienia, dlatego można zdecydować się na zakup kilku zabiegów w nieco wyższej cenie, by skutecznie pozbyć się zbędnych włosów.

Coraz więcej osób decyduje się na zapisanie się na zabiegi depilacji laserowej. Obecnie wykorzystując wysokojakościowe urządzenie, jakim jest laser diodowy LightSheer DUET, można skutecznie pozbyć się praktycznie całego owłosienia. Cena zabiegów uwarunkowana jest przede wszystkim lokalizacją gabinetu, a także zależy od rodzaju depilacji. Usuwanie włosów z mniejszych partii ciała kosztuje mniej niż z większych. Bardzo często kobiety również płacą nieco mniej za tę usługę niż mężczyźni.

Udostępnij:

Sprawdź inne artykuły

Laserowa depilacja nóg Gdańsk

Jakie są efekty po pierwszym zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to nowoczesna metoda usuwania niechcianych włosów, wykorzystująca skoncentrowane wiązki światła. Działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, która polega na niszczeniu melaniny zawartej w cebulkach

Laserowa depilacja pach Gdynia

Czy depilacja laserowa jest na stałe?

Sposobów na pozbycie się owłosienia jest wiele, ale jednym z największych odkryć medycyny estetycznej stała się depilacja laserowa. Nowoczesna metoda usuwania włosków jest bardziej czasochłonna