Jakich kosmetyków używać po depilacji laserowej?

Krem na ręce

Depilacja laserowa jest jedną z najskuteczniejszych form pozbycia się niechcianego owłosienia z różnych partii ciała, między innymi pach, nóg lub okolic bikini. Dzięki zdecydowaniu się na zabieg można odstawić jednorazowe maszynki, a także nie martwić się odrastającymi włoskami. Warto jednak pamiętać, że ważne jest nie tylko odpowiednie przygotowanie się do depilacji, ale również dobrze dobrany rodzaj pielęgnacji skóry po zabiegu. Jakich kosmetyków używać zatem po depilacji laserowej? Zachęcamy do lektury.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Decydując się na zabieg depilacji laserowej nowoczesnym laserem diodowym LightSheer Duet amerykańskiej firmy Lumenis, można mieć pewność, że nawet do 30% owłosienia zniknie już podczas jednej sesji. Urządzenie emituje cienką wiązkę promieni, które przenikają do struktury włosa, niszcząc go bezpowrotnie, nie powodując jednak zmian w głębszych warstwach skóry. Zabieg depilacji laserowej należy powtórzyć za mniej więcej 3-4 tygodni, ponieważ laser działa wyłącznie na włoski będące w fazie anagenu, czyli wzrostu.

Depilacja laserowa jest zabiegiem szybkim, gdyż trwa zaledwie kilkanaście minut, ponadto, nie powoduje bólu, pacjent może odczuwać jedynie delikatne ukłucia na skórze. Warto także wspomnieć, że decydując się na tę metodę usuwania włosków z newralgicznych części ciała, można zaoszczędzić pieniądze. Nie trzeba kupować produktów do golenia oraz korzystać z regularnych zabiegów depilacji mechanicznej.

Kosmetyki po depilacji laserowej

Skóra po depilacji laserowej może być trochę podrażniona lub też zaczerwieniona, dlatego należy kupić odpowiednie kosmetyki, które będą łagodzić ewentualne odczucie pieczenia. Na pewno trzeba zrezygnować z produktów do ciała, zawierających alkohol, gdyż mogą one dodatkowo podrażnić skórę. Do dwóch tygodni po depilacji, nie warto używać także kosmetyków peelingujących, które mogą wywołać uczucie pieczenia skóry.

Tuż po depilacji laserowej skóra może stać się nadwrażliwa, warto zdecydować się na aplikację kosmetyków nawilżających i kojących. Na pewno sprawdzą się kremy wyprodukowane na bazie wody lub też łagodzące i chłodzące, np. lekkie żele nawilżające. Można też postawić na kremy i balsamy odbudowujące.

Co więcej, warto też zdecydować się na stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych, zawierających alantoinę, która ma właściwości ściągające skórę, a także działa przeciwzapalnie. Świetnie sprawdzą się też produkty, w których składzie jest D-panthenol. Wspomaga on regulację gospodarki wodnej skóry.

Depilacja laserowa jest zabiegiem niezwykle skutecznym i coraz bardziej powszechnym. Dzięki niej można pozbyć się trwale owłosienia z różnych części ciała. Aby jednak mieć pewność, że skóra szybko się zregeneruje, należy odpowiednio zadbać o nią tuż po zabiegu. Przede wszystkim trzeba zastosować się do zaleceń kosmetologa, a także dobrać odpowiedni rodzaj pielęgnacji do skóry. Po depilacji laserowej warto postawić na kosmetyki nawilżające, wyprodukowane na bazie wody, chłodzące żele oraz zawierające łagodzącą alantoinę i D-panthenol. Rozsądniej jest natomiast odstawić kosmetyki, w których składzie jest alkohol, gdyż mogą one dodatkowo podrażnić ciało.

Udostępnij:

Sprawdź inne artykuły

Laserowa depilacja nóg Gdańsk

Jakie są efekty po pierwszym zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to nowoczesna metoda usuwania niechcianych włosów, wykorzystująca skoncentrowane wiązki światła. Działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, która polega na niszczeniu melaniny zawartej w cebulkach

Laserowa depilacja pach Gdynia

Czy depilacja laserowa jest na stałe?

Sposobów na pozbycie się owłosienia jest wiele, ale jednym z największych odkryć medycyny estetycznej stała się depilacja laserowa. Nowoczesna metoda usuwania włosków jest bardziej czasochłonna